Kurz kreslení portrétů

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

"Kreslení je dovednost, kterou lze vyučovat, kterou se lze naučit. Není to magie a nezávisí na genetických dispozicích."                                          (Betty Edwards)

Myslíte si, že proto, aby jste uměli kreslit dokonalé portréty potřebujete dlouhá léta kreslit? Kdepak :-)

Za víkend vás naučím jak nakreslit portréty tak , jak jste si vždy přáli umět.
A to i ty z vás, kteří mají pocit, že kreslit vůbec neumí.

Jak je to možné?

Kreslit umí každý z nás. Je to pro nás přirozený způsob sebevyjádření. Malé děti nepochybují o tom, že by snad neuměly kreslit a s radostí kreslí a malují svět kolem sebe i ze své fantazie. Během let se ale často stane, že z nějakého důvodu přestaneme důvěřovat svým výtvarným schopnostem a s kreslením přestaneme. 

Díky technice kreslení pravou mozkovou hemisférou dle metody Dr. Betty Edwards "Right side of the Brain", vám ukáži, že jste o svou dovednost nepřišli, že ve vás jen dříme. Vůbec nevadí, jestli jste naposledy kreslili na základní škole.
Dr. Betty Edwards patří k renomovaným pedagogům v oblasti umění a kreativity. V sedmdesátých letech vyvinula metodu, která je až dosud považovaná za nejefektivnější způsob výuky kreslení. Více o její metodě si můžete přečíst zde.

Víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou se skládá z kreslících cvičení, která vám poskytnou úplně jiný pohled na kreslení, na to co ve skutečnosti vidíte a hlavně na to jak jste byli zvyklí kreslit.
Po absolvování tohoto víkendového kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou v sobě znovu objevíte vaší schopnost kreslit a navíc budete již za víkend odcházet domů s krásným portrétem.

Podle návodu, který na kurzu dostanete budete i doma schopni dále kreslit takovéto portréty a potěšit tak nejen sebe, ale i své blízké vlastnoručně kreslenými portréty.

A malé upozornění na závěr: na kurzu se naučíte kreslit metodou Dr. Betty Edwards, která se zaměřuje na kreslení dle obrazových předloh tužkou. Chcete-li se učit kreslit a malovat "klasickými technikami" podle skutečných (tedy 3D) zátiší, figurální kresbu atd., bude pro vás pravděpodobně vhodnější večerní kurz kresby a malby. Za sebe vám doporučuji navšítivit oba kurzy. Získáte tak co nejširší přehled o různých výtvarných technikách a můžete se následně sami rozhodnout, jaký způsob kreslení a malování je vám nejbližší.

Minimální věkový limit účastníků kurzu je 12 let.

Cena

Cena víkendového kurzu je 1.800,-Kč
V ceně jsou zahrnuty všechny výtvarné pomůcky, čaj a sušenky.
Platební podmínky: viz. Pravidla ke kurzům

Termíny

Kurz kreslení portrétů pravou mozkovou hemisférou pořádáme jako víkendový.
sobota/neděle: začínáme vždy ve 13.00hod - do cca 18.30

Pro termín nejbližšího kurzu klikněte zde.

Fotografie z kurzů

Díla na těchto stránkách se mohou stát inspirací pro váhavé kreslíře :
Obrázky ukazují portrét kreslený na začátku kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou a po zvládnutí techniky Dr. Betty Edwards.

Na kompletní fotogalerii všech absolventů se podívejte na stránky Fotky z kurzů.

Portréty z kurzů


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie