Technika Dry Brush

Dry Brush (suchý štětec) je nová a velmi populární technika kresby portrétů olejovou barvou. Z olejové barvy se odsaje přebytečný olej a suchým štětcem se olejová barva nanáší v tenké vrstvě na papír. Zajímavostí této techniky je to, že výsledná malba vypadá jako kresba, ale má stálost olejové malby.

   

Jak vypadá kresba technikou Dry Brush se můžete podívat na toto video:

O kurzu

Termín:

  • Kurz Dry Brush je koncipovaný jako sobotní. Začátek ve 13.00hod, konec v 18.00 hod.
  • Termín kurzu Dry Brush najdete v Kalendáři.
  • Pokud není tento kurz aktuálně vypsaný a máte o něj zájem, kontaktujte mě. V případě 4 a více zájemců vám ráda uspořádám kurz v termínu na kterém se dohodneme.

Cena:

  • cena kurzu Dry Brush je 1.200,-Kč
  • na kurz si s sebou prosím přineste vlastní štětce na olejomalbu - nové! (pouze syntetický vlas, ploché: tenký, střední, široký + tenký kulatý štětec na jemné detaily)
    • pokud nemáte a plánujete si je na kurz kupovat, můžete nákup nechat až na kurz. V naší prodejní galerii si můžete zakoupit sadu štětců, která se mi na techniku Dry Brush osvědčila nejlépe.
  • pokud si s sebou chcete přinést vlastní černou olejovou barvu oblíbené značky a terpentýn na čištění štetců, klidně tak učiňte :-)

Kurz nabízíme ve dvou variantách:

Varianta Z:  Zvíře

Na sobotním kurzu Dry Brush si namalujete jeden obrázek zvířete technikou Dry Brush formátu A3 dle fotopředlohy. Můžete si přinést i vlastní fotografii vašeho mazlíčka. V takovém případě se prosím ujistěte, že jde o kvalitní snímek a bude vytištěný na formát A4.

Varianta P:  Portrét

Na sobotním kurzu Dry Brush si namalujete jeden portrét technikou Dry Brush formátu A3 dle fotopředlohy.

Nutným předpokladem pro absolvování tohoto kurzu je schopnost umět kreslit/malovat portréty!!

Pokud máte o tento kurz zájem, ale potřebujete se naučit (nebo si vylepšit techniku) kreslení portrétů, doporučuji vám nejprve navštívit kurz Kreslení portrétů pravou mozkovou hemisférou.

Dry Brush


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie